RSS zoznamy

Back

Vietnam - cestovné obmedzenia pre cestujúcich z Kórejskej republiky

Vietnam - cestovné obmedzenia pre cestujúcich z Kórejskej republiky

28.2.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Vietnam

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Hanoji si dovoľuje informovať o cestovných obmedzeniach pre cestujúcich z Kórejskej republiky. V súvislosti s rozširovaním nákazy Covid-19 v Kórejskej republike Vietnamská socialistická republika dočasne obmedzila vstup do krajiny pre cestujúcich z mesta Daegu a provincie Gyeongsangbuk. Cestujúci z Kórejskej republiky budú po prílete do Vietnamskej socialistickej republiky budú umiestnený pod lekársky dohlaď po dobu 14 dní. 

 

Aktuálne informácie sú priebežne zverejňované na nasledujúcich stránkach: 

 

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) 

 

Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC)

 

Úrad verejného zdravotníctva SR

 

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Hanoji vyzýva občanov Slovenskej republiky, aby využili službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

 

V prípade, ak sa občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, dávame do pozornosti kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Hanoji na tel. čísle +84 904988554 alebo číslo diplomatickej služby na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave +421 2 5978 5978.