Všetky správy

Back

Parízek on deepening economic cooperation with Ambassador of Kazakhstan Serzhan Abdykarimov

L. Parízek o prehlbovaní ekonomickej spolupráce s veľvyslancom Kazachstanu Seržanom Abdykarimovom

16.3.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kazachstan

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek prijal dnes  (16.marca 2017) veľvyslanca Kazachstanu  v Slovenskej republike so sídlom v Prahe Seržana Abdykarimova, s ktorým diskutoval najmä o rozvoji vzájomných hospodárskych vzťahov oboch krajín, ako aj o príprave svetovej výstavy Expo v Astane.
 

L. Parízek zdôraznil, že Kazachstan je významným ekonomickým partnerom v  Strednej Ázii, ktorý predstavuje bránu pre slovenské aktivity v regióne. V tejto súvislosti štátny tajomník uviedol: ,,Naše krajiny sú významnými partnermi a ich cieľom je čoraz užšia ekonomická spolupráca, preto oceňujem podpis dohody o partnerstve a spolupráci s EÚ, ktorá môže výrazným spôsobom uľahčiť vzájomnú obchodnú výmenu.“ Partneri sa zhodli, že bilaterálne vzťahy medzi krajinami sú vynikajúce a existuje veľký potenciál na ich ďalšom prehlbovaní.
 

Na záver sa obaja partneri vzájomne informovali o prípravách na výstavu Expo v Astane, kde sa 18. júla uskutoční ,, Slovenský deň“ za účasti predstaviteľov Slovenskej republiky.

L. Parízek s veľvyslancom Kazachstanu Seržanom Abdykarimovom. L. Parízek s veľvyslancom Kazachstanu Seržanom Abdykarimovom.