Všetky správy

Back

O budúcnosti cestovania a využívaní biometrie na konferencii OBSE vo Viedni

O budúcnosti cestovania a využívaní biometrie na konferencii OBSE vo Viedni

11.4.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov | Predsedníctvo Slovenska v OBSE

 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a osobitný predstaviteľ pre predsedníctvo SR v Organizácii pre bezpečnosť s spoluprácu v Európe (OBSE) L. Parízek dnes (11. apríla 2019) v sídle OBSE vo Viedni otvoril Medzinárodnú konferenciu o biometrii. Konferencia sa pod taktovkou slovenského predsedníctva organizuje v spolupráci s Biometrickým inštitútom vo Viedni a v úzkej spolupráci s OBSE. 

 

Podujatie je venované najmä využívaniu technológií, ktoré pomáhajú efektívnosti manažmentu hraníc, ich vnútornej bezpečnosti a odporúčaným postupom pre zodpovedné používanie a výmenu biometrických informácií pri správnej identifikácii teroristov. Na dvojdňovej konferencii sa stretávajú zástupcovia účastníckych štátov OBSE, Organizácie Spojených národov (OSN), EÚ, regionálnych organizácií a špecializovaných agentúr, ale aj národní koordinátori, experti a predstavitelia mimovládneho sektora v oblasti biometrie.

 

Používanie biometrických dát sa pre nás všetkých stáva každodennou záležitosťou. Nemusíme polemizovať o jej dôležitosti v dobe rapídneho technologického rozvoja," uviedol štátny tajomník Parízek. Viedenská konferencia sa stala príležitosťou na stretnutie predstaviteľov svetového ekonomického fóra, svetovej rady cestovania a turizmu, leteckých spoločností a technologických inštitúcií zaoberajúcich sa otázkami bezpečných dokumentov, inteligentných hraníc, existujúcich iniciatív a spolupráce medzi súkromným a verejným sektorom, ako aj budúcnosťou hraníc a technologických riešení pri ich celkovej ochrane.