Všetky správy

Back

Slovak-Japanese Relations are Based on Common Traditional Values

Slovensko-Japonské vzťahy sú založené na spoločných tradičných hodnotách

8.1.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek dnes (8. januára 2020) prijal veľvyslanca Japonska v Slovenskej republike Juna Shimmiho pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie v Bratislave.

 

Partneri potvrdili záujem svojich krajín o ďalší rozvoj vzájomných vzťahov založených na spoločných hodnotách s dôrazom na hospodársku spoluprácu. V roku 2020 si pripomenieme 100. výročie nadviazania vzťahov medzi Slovenskou republikou a Japonskom. „Počas Vášho pôsobenia sa zvýšila dynamika a intenzita slovensko-japonských vzťahov nie len v politickej a ekonomickej rovine, ale aj v oblasti medziľudských vzťahov,“ vyzdvihol pôsobenie veľvyslanca J. Shimmiho L. Parízek.

 

Japonský veľvyslanec J. Shimmi označil Slovensko za atraktívne a bezpečné miesto pre japonské investície. V tejto súvislosti štátny tajomník L. Parízek uviedol, že vláda Slovenskej republiky kontinuálne zlepšuje kvalitu podnikateľského prostredia a vytvára priaznivé podmienky pre zahraničných investorov.

Rokovanie L. Parízka s J. Shimmom Rokovanie L. Parízka s J. Shimmom