Všetky správy

Back

Uganda - obmedzenie verejného života v súvislosti s ochorením COVID-19

Uganda - obmedzenie verejného života v súvislosti s ochorením COVID-19

26.3.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Uganda

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov o reštrikčných opatreniach prijatých v Ugandskej republike v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. V Ugande bolo k 25. marcu 2020 potvrdených 14 prípadov ochorenia na COVID-19.

 

Vláda prezidenta Y. Museveniho preto prijala nasledovné opatrenia proti jeho šíreniu:

 

Vláda rozhodla o prerušení všetkej verejnej dopravy v krajine (všetky taxíky, mikrobusy, autobusy, osobné vlaky, tuk-tuk a boda-boda) po dobu 14 dní. Povolená je len súkromná preprava (vodič + max. 2 osoby). Povolená bude aj nákladná preprava, sanitky, vozidlá bezpečnostných síl (armáda a polícia), niektoré vládne vozidlá vykonávajúce nevyhnutné práce, vozidlá pre sanitárne služby (napr. smetiarske vozidlá). Na trhoch bude povolené predávať iba potraviny. Predaj nepotravinárskeho tovaru na trhoch je pozastavený. Dodávky z trhov a supermarketov sú povolené.

 

Odpovede na často kladené otázky k problematike spojenej s ochorením COVID-19, s repatriáciami občanov Slovenskej republiky a s obmedzeniami na hraniciach v jednotlivých štátoch.

 

Aj napriek zrušeniu všetkých medzinárodných letov a uzatvoreniu hraníc k 22. marcu 2020 stále prebiehajú komerčné repatriačné lety s nutnosťou individuálnej rezervácie. Odporúčame informovať sa na webových stránkach nasledujúcich aerolínií: British Airways a Qatar Airways. V prípade záujmu o repatriačný komerčný let KLM (koordinuje Delegácia EÚ v Kampale) nás prosím bezodkladne kontaktujte prostredníctvom emailu na emb.nairobi@mzv.sk.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Nairobi +254 731 282 826 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978.

 

Zároveň Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi žiada občanov Slovenskej republiky nachádzajúcich sa v Ugande o registráciu na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky, ak tak doteraz neurobili.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Nairobi +254 731 282 826 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978.