Aktivity vedenia ministerstva

  1. Domov
  2. Aktuálne
  3. Aktivity vedenia ministerstva

Aktivity vedenia ministerstva

Pracovný program vedenia ministerstva

23.
januára
Minister Rastislav Káčer
Belgicko/Brusel; zasadnutie rady EÚ pre zahraničné veci (FAC)
23.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Spomienkový koncert pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu a 78. výročia oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau dňa 27.1.1945
25.
januára
Minister Rastislav Káčer
Prijatie - L.Docherty, štátny tajomník MZV Veľkej Británie
25.
januára
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
25.
januára
Minister Rastislav Káčer
Hlboká Online
25.
januára
Minister Rastislav Káčer
Okrúhly stôl s vybranými predstaviteľmi mimovládnych organizácii
25.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Zahraničná pracovná cesta Portugalsko/Porto
26.
januára
Minister Rastislav Káčer
Novoročné stretnutie prezidentky SR s diplomatickým zborom
26.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Zahraničná pracovná cesta Portugalsko/Porto - Otvorenie HK SR v Porto
27.
januára
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Zahraničná pracovná cesta Portugalsko/Porto - Bilaterálne rokovania


Aktuálne

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík privítal v utorok, 24. januára 2023, v Bratislave štátneho tajomníka pre Európu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Lea Dochertyho.

23.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v pondelok, 23. januára 2023 v Bruseli, zúčastnil na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci. Hlavnými témami diskusie ministrov členských štátov EÚ bola pokračujúca agresia Ruska proti Ukrajine, pripravovaný samit EÚ-Ukrajina, ako aj vývoj v regióne Sahelu a západnej Afriky.

19.01.2023

Slovenská republika pred 30 rokmi, 19. januára 1993, vstúpila do Organizácie Spojených národov (OSN) a stala sa jej 180. členskou krajinou. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pripomenul, že Slovensko malo v OSN od začiatku dvere otvorené, čoho dôkazom bol aj krátky čas medzi vznikom krajiny a jej vstupom do organizácie.

18.01.2023

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík sa v stredu 18. januára 2023 v Bratislave zúčastnil na diskusii k prioritám švédskeho predsedníctva v Rade EÚ.

12.01.2023

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa vo štvrtok, 12. januára 2022 v Bratislave, stretla s vedením slovenských plynárenských spoločností – predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom SPP a.s. Miroslavom Kullom, generálnym riaditeľom Eustream a.s. Rastislavom Ňukovičom a zástupcami Národnej vodíkovej asociácie Slovenska Jánom Weiterschützom a Jurajom Sinayom. Na stretnutí sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Gerhart.

12.01.2023 Ukrajina

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer potvrdil príspevok vo výške takmer 27-tisíc eur, ktorý Slovensko začiatkom januára 2023 poskytlo Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj  (OECD) na vytvorenie analytického oddelenia pre Ukrajinu.

10.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer privítal spoločnú deklaráciu o spolupráci medzi Severoatlantickou alianciou (NATO) a Európskou úniou (EÚ), ktorú dnes, 10. januára 2023 v sídle NATO v Bruseli podpísali predseda Európskej rady Charles Michel, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

02.01.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v pondelok, 2. januára 2023 vo Viedni so spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom, ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským a ministrom zahraničných vecí Indie Subrahmanyamom Jaishankarom.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková prijala v piatok 16. decembra 2022 na pôde rezortu diplomacie Evgeniju Ilievovú, novovymenovanú veľvyslankyňu Severného Macedónska v SR. Diskutovali o bilaterálnych vzťahoch, ekonomickej spolupráci i prístupovom procese do Európskej únie.

15.12.2022

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková privítala vo štvrtok 15. decembra 2022 zahraničné veľvyslankyne a veľvyslancov na 22. Inovačnom dni. Tentokrát sa hosťom predstavilo Hlavné mesto SR Bratislava z pohľadu koncepcie mestských inovácií.


Back To Top