Responsive Image

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.

Hlavnými okruhmi sú umelecké výstavy, koncerty, divadelné predstavenia, literárne čítania, oslavy výročí a podobne. To všetko z pohľadu zainteresovaných umelcov, organizátorov, odborníkov, ale i kritikov či zahraničných partnerov.

Príťažlivý vizuál obsahuje umelecké diela účastníkov podujatí, ktoré dopĺňajú jeho hodnotu.

Magazín vychádza štvrťročne - aj v tlačenej verzii. Veríme, že ho nájdete v galériách, divadlách, hudobných kluboch, školách, kníhkupectvách či knižniciach po celom Slovensku.

Ak sa Vám náš nový projekt páči, budeme radi, ak ho budete zdieľať a šíriť ďalej – či už v elektronickej, tlačenej alebo anglickej verzii.

V prípade záujmu o tlačenú verziu nás, prosíme, kontaktujte na emailovej adrese art.ex@mzv.sk


Pätnásta Documenta v Kasseli, veľká skupinová výstava umelcov v Jeruzaleme či koncert v najprestížnejšom jazzovom klube v New Yorku. 

Letné číslo Art.Ex-u v sebe spája množstvo ďalších veľkých úspechov slovenského umenia a kultúrnej diplomacie. Naši umelci sa túto jar rozbehli na plné obrátky a my Vám prinášame pohľad do vnútra veľkého sveta umenia a kultúry v zahraničí.

Art.Ex 03/2022 (pdf 6,8 MB)

Druhé vydanie obsahuje zaujímavé články o reakcii slovenskej umeleckej obce na ruskú agresiu voči Ukrajine, rozhovor s talentovanou a úspešnou slovenskou fotografkou a približuje dianie v pestrom svete slovenskej kultúrnej diplomacie.

Art.Ex 02/2022  (pdf; 6.99 MB)

Prvé číslo magazínu Art.Ex prináša viacero zaujímavých článkov – predstavuje proces vydania knihy Slovensko v dielach Slovenskej národnej galérie z iniciatívy ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka.

Približuje kultúrnu prezentáciu v Paríži a úspech pri zápisoch slovenských lokalít do zoznamu UNESCO v roku 2021.

Art.Ex 01/2022 (pdf; 5,8 MB)