Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti

Budapešť - miestny čas:

Budapešť, ilustračná fotografia.


Často hľadané:   Info pre motoristov   Podmienky vstupu   Úradné hodiny

Upozornenie pred cestou

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti  informuje o podmienkach vstupu do Maďarska a tranzitu do ďalších krajín.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat domov ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF
Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Výpis z registra
Požiadajte o výpis z registra trestov

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
29. marec
Veľkonočný piatok
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

12.01.2024

Prvé kolo volieb prezidenta SR sa uskutoční v sobotu 23. marca 2024. Prípadné druhé kolo volieb sa bude konať v sobotu 6. apríla 2024. Vo voľbách prezidenta je možné hlasovať výlučne vo volebnej miestnosti na území Slovenskej republiky. Hlasovanie zo zahraničia nie je možné.

20.12.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár absolvoval v stredu 20. decembra 2023 oficiálnu návštevu Maďarska. V Budapešti rokoval so svojím partnerom, ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom. Venovali sa možnostiam ďalšieho rozvoja najmä v oblasti hospodárskej a cezhraničnej spolupráce.

08.12.2023

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok absolvoval 7. decembra 2023 pracovnú návštevu Maďarska. V Budapešti rokoval s ministrom pre záležitosti Európskej únie (EÚ) a šerpom predsedu vlády Maďarska Jánosom Bókom.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré ministerstvo organizuje v zahraničí.