Repatriácia

V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou v Európe, vrátane Slovenska a vo svete, vyvolanou pandémiou ochorenia COVID-19, s neustále sa meniacou situáciou na hraničných priechodoch jednotlivých štátov, obmedzením leteckej a autobusovej prepravy osôb, ako aj možným postupným uzatváraním hraníc ďalších štátov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vyzýva občanov SR, aby rešpektovali platné cestovné odporúčanie rezortu diplomacie v stupni číslo 3 – necestovať do všetkých štátov sveta, platné od 16. marca 2020.
 

Od 2. apríla 2020 rezort diplomacie prestal prijímať žiadosti o registrácie občanov SR, ktorí majú záujem o repatriáciu. Dôvody sú viaceré, okrem iného aj to, že v mnohých prípadoch občania SR na poslednú chvíľu nevyužijú možnosti organizovanej repatriácie, respektíve o ňu žiadajú len formálne, nakoľko ich obvyklý pobyt je v zahraničí. Existujú aj prípady, keď sa už repatriovaní občania vrátili naspäť do krajiny, odkiaľ na Slovensko pricestovali.
 

Po ukončení prijímania žiadostí o registráciu k repatriáciám rezort diplomacie následne pristúpi k ich ukončeniu. Repatriačná preprava je primárne a v rámci dostupných možností organizovaná v tých miestach, kde nie je možnosť inej formy prepravy. Pokiaľ je ešte stále možné sa z danej krajiny dostať alebo aspoň priblížiť k SR iným spôsobom - lietadlom, vlakom, autobusom, alebo inak individuálne, občania by mali využiť túto možnosť.

 

docx Repatriácia - čestné vyhlásenie  (docx; 14.35 KB)

 

docx Ochrana osobných údajov  (docx; 14.31 KB)

 

Oznam o vykonávaní letov humanitárnej povahy na repatriáciu občanov Slovenskej republiky do vlasti

MZVEZ SR v súvislosti s prebiehajúcou repatriáciou občanov SR zo zahraničia na územie Slovenskej republiky využíva aj leteckých prepravcov, ktorí pre tento konkrétny prípad z povahy veci plnia humanitárny účel.

Back

Seychely - zákaz nočného vychádzania

Seychely - zákaz nočného vychádzania

16.4.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Repatriácia | Seychely

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov, nachádzajúcich sa na Seychelách, že s účinnosťou od piatka 17. apríla 2020 do stredy 29. apríla 2020 bude ma území celej krajiny zavedený zákaz nočného vychádzania vo večerných hodinách od 19,00 hod. do 06,00 hod.

 

Druhým novým opatrením v boji proti ochoreniu COVID-19, ktoré vstúpi do platnosti nadchádzajúci víkend, je uzatvorenie všetkých obchodov od 18,00 hod. do 06,30 hod.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Nairobi +254 731 282 826 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978.

 

Aj napriek zrušeniu všetkých medzinárodných letov a uzatvoreniu hraníc je tu stále možnosť komerčných repatriačných letov do Európy s nutnosťou individuálnej rezervácie. V prípade záujmu nás prosím bezodkladne kontaktujte prostredníctvom emailu na emb.nairobi@mzv.sk.

 

Zároveň Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi žiada občanov Slovenskej republiky nachádzajúcich sa na Seychelách o registráciu na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky, ak tak doteraz neurobili.