​Štátny tajomník Ivan Korčok rokoval s čiernohorským parterom Pejovićom

28.10.2016 | Aktivity štátnych tajomníkov | Čierna Hora

Bratislava (28. október)- štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ Ivan Korčok dnes rokoval so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskej integrácie Čiernej hory a hlavným vyjednávačom Čiernej hory pre vstup do Európskej únie Aleksandarom A. Pejovićom. Rokovanie sa uskutočnilo počas medzinárodnej konferencie GLOBSEC Tatra Summit 2016, ktorá sa koná v dňoch 28. – 30. októbra v Bratislave.


Témou spoločného rokovania bolo hodnotenie aktuálneho stavu prístupového procesu Čiernej hory do Európskej únie. Nedávne parlamentné voľby, ktoré sa konali 16. októbra, potvrdili proeurópske smerovanie tejto balkánskej krajiny. „Čierna hora je lídrom medzi kandidátskymi krajinami do EÚ, preto verím, že odpoveďou na tento vývoj bude postupné otváranie ďalších prístupových kapitol s touto krajinou,“ povedal štátny tajomník Korčok.

 

Splnomocnenec vlády SR Korčok konštatoval, že slovenské predsedníctvo v Rade EÚ plne podporuje napredovanie prístupového procesu Čiernej hory do EÚ, čím plní jednu zo svojich predsedníckych priorít.