AVÍZO: M. Lajčák odcestuje do Ázie, navštívi Malajziu, Austráliu aj Nový Zéland

24.5.2015 | Austrália | Nový Zéland | Malajzia

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestuje v nedeľu 24. mája na oficiálnu návštevu Malajzie, kde má na programe rokovania s ministrom zahraničných vecí Anifahom Amanom a ďalšími politikmi, otvorí slovensko-malajzijské obchodné fórum a podpíše bilaterálnu zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.

Na Malajziu nadviaže M. Lajčák oficiálnou návštevou Austrálie, kde otvorí v Sydney podnikateľské fórum a v Canberre sa stretne s ministerkou zahraničných vecí Austrálie Julie Bishop, s ktorou podpíše medzivládne memorandum. Naplánované sú aj stretnutia s predsedníčkou austrálskej Snemovne reprezentantov a ďalšími vysokými predstaviteľmi krajiny.

Záverečnou zastávkou ázijského turné M. Lajčáka bude Nový Zéland, kde s partnermi prediskutuje aktuálne regionálne a medzinárodné otázky, ale aj možnosti rozvoja hospodárskej spolupráce. Na pôde parlamentu minister vystúpi s prednáškou o úlohách a prioritách slovenskej zahraničnej politiky v EÚ a vo svete.