Avízo: Šéf diplomacie Andorry u ministra M. Lajčáka

8.9.2014 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti - old | Andorra

Na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka pricestuje 9. septembra 2014 do Bratislavy minister zahraničných vecí Andorrského kniežatstva Gilbert Saboya. Cieľom návštevy je prehĺbenie spolupráce oboch krajín v ekonomickej oblasti, ktorá bude hlavnou témou rokovania rezortných partnerov.

Ministri sa v rozhovore chcú tiež zamerať na možnosti spolupráce v cestovnom ruchu a vymenia si názory na aktuálne európske a zahraničnopolitické otázky.

Počas druhého dňa návštevy (10. septembra) sa G. Saboya stretne aj s podpredsedom vlády a ministrom financií SR Petrom Kažimírom a štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Františkom Palkom.

Pre zástupcov médií je v priestoroch MZVaEZ SR (Hlboká cesta 2, Bratislava) v utorok 9. septembra 2014 pripravený fototermín o 18.00 h pred začatím rokovania. Prosíme zástupcov médií, aby svoju účasť na fototermíne avizovali vopred, do utorka 9. septembra 2014, 14.00 h na e-mailovej adrese tlac@mzv.sk. Novinári sa registrujú 15 minút pred začatím fototermínu na hlavnej recepcii MZVaEZ SR, brífing nie je plánovaný.