Cestovné odporúčanie - Burundi

8.7.2016 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Burundi
Stupeň odporúčania: 2. stupeň - zvážiť nevyhnutnosť cestovania (zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí)

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi odporúča slovenským občanom zvážiť nevyhnutnosť cestovania do Burundi vzhľadom na dlhodobo zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v krajine. Nestabilná bezpečnostná situácia je aj v pohraničných oblastiach s Konžskou demokratickou republikou, odporúčame do týchto oblastí necestovať. Slovenskí občania, ktorí sa v krajine nachádzajú, by mali venovať zvýšenú pozornosť vývoju situácie v mieste pobytu.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty do Burundi využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

V prípade akýchkoľvek problémov alebo potreby získania dodatočných informácií odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi (emb.nairobi@mzv.sk, 00254202721896, 00254202721898). Keďže sa v krajine nenachádza slovenské veľvyslanectvo, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom informovať sa o kontaktoch na veľvyslanectvá členských krajín EÚ v danom teritóriu.