Cestovné odporúčanie - Ekvádor

14.10.2019 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Ekvádor
Stupeň odporúčania: 3. stupeň - odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na pretrvávajúcu zhoršenú bezpečnostnú situáciu v Ekvádorskej republike, kde bol vyhlásený výnimočný stav a zákaz vychádzania v hlavnom meste Quito v čase od 20:00 h do 05:00 h v dôsledku nepokojov, ktoré prebiehajú na viacerých miestach po celej krajine a štrajkov, ktoré naďalej prebiehajú v hl. meste Quito. V krajine je obmedzená doprava a väčšina letov na medzinárodnom letisku v Quito bola zrušená. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii v tejto situácii odporúča občanom SR necestovať do Ekvádorskej republiky.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii odporúča občanom SR, ktorí sa už na území Ekvádoru nachádzajú necestovať do hlavného mesta Quito a jeho najbližšieho okolia, zvýšiť opatrnosť v záujme svojej bezpečnosti, dodržiavať pokyny príslušných ekvádorských inštitúcií v súvislosti so zákazom vychádzania v hl. meste Quito a sledovať aktuálne dianie v krajine.

 

Pripomíname, že Slovenská republika nemá v Ekvádore zastupiteľský úrad. Občania Slovenskej republiky sa môžu v prípade núdze obrátiť na ktorýkoľvek zastupiteľský úrad členskej krajiny EÚ v hl. meste Quito alebo na Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii (nepretržitá pohotovostná služba: +55 61 99848 1249, e-mail: emb.brasilia@mzv.sk).