Cestovné odporúčanie - Komory

8.7.2016 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Komory
Stupeň odporúčania: 1. stupeň - varovanie (výstraha)

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi považuje bezpečnostnú situáciu v krajine za pomerne stabilnú, v súčasnosti sa nepredpokladajú zvýšené teroristické hrozby. Odporúčame dodržiavať základné princípy osobnej bezpečnosti, vyhýbať sa konfliktným situáciám, masovým zhromaždeniam. Zvýšenú pozornosť však treba venovať možnosti drobných krádeží a inej menšej kriminality.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty na Komory využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

V prípade akýchkoľvek problémov alebo potreby získania dodatočných informácií odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi (emb.nairobi@mzv.sk, 00254202721896, 00254202721898). Keďže sa v krajine nenachádza slovenské veľvyslanectvo, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom informovať sa o kontaktoch na veľvyslanectvá členských krajín EÚ v danom teritóriu.