Cestovné odporúčanie: Mauritánia

4.6.2015 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Mauritánia

Stupeň odporúčania: 2 - zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje občanov SR, že v dôsledku vnútropolitického napätia a možnej hrozby teroristických útokov je bezpečnostná situácia v krajine nestabilná. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča zvážiť nevyhnutnosť ciest do hlavného mesta Nouakchott. Zvýšenú opatrnosť je potrebné venovať západným a južným provinciám Mauritánie.

Veľmi nebezpečné sú pohraničné oblasti s územím tzv. Západnej Sahary a východné časti krajiny hraničiace s Alžírskom a Mali, kde je vysoké riziko ozbrojených zrážok a lúpežných prepadov.

Ministerstvo upozorňuje slovenských občanov, aby počas pobytu v Mauritánii dodržiavali maximálnu opatrnosť, vyhýbali sa demonštráciám a zhromaždeniam osôb a sledovali vývoj bezpečnostnej situácie.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky zároveň vyzýva slovenských občanov, aby v prípade cestovania do Mauritánie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.