Cestovné odporúčanie - Mjanmarsko

6.2.2019 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Mjanmarsko
Stupeň odporúčania: 1. stupeň - varovanie (výstraha)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do Mjanmarska na pretrvávajúce vnútorné konflikty a ozbrojené boje v štáte Rakhine. K ozbrojeným konfliktom dochádza aj v pohraničných oblastiach s Čínou.

 

Akty politicky motivovaného násilia sa môžu vyskytnúť kedykoľvek, a to aj v turisticky navštevovaných oblastiach. Mjanmarská vláda kontroluje cestovanie do väčšiny pohraničných oblastí.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby pred cestou do Mjanmarska sledovali vývoj situácie v krajine v hromadných oznamovacích prostriedkoch, kontaktovali miestne agentúry a informovali sa o aktuálnej situácii a riadili sa pokynmi a odporúčaniami miestnych orgánov a bezpečnostných zložiek.

 

Ministerstvo odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty do Mjanmarska využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.