Cestovné odporúčanie - Rwanda

25.7.2019 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Rwanda
Stupeň odporúčania: 2. stupeň - zvážiť nevyhnutnosť cestovania (zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí)

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi odporúča slovenským občanom zvážiť nevyhnutnosť cestovania do krajiny v súvislosti s prepuknutím vírusového ochorenia ebola spôsobujúceho hemoragickú horúčku v susedných krajinách Konžská demokratická republika a Uganda.

 

Ochorenie prepuklo najmä v pohraničných oblastiach Rwandy s Konžskou demokratickou republikou a Ugandou a nedá sa vylúčiť šírenie eboly aj do Rwandy. Pre viac informácií ohľadom výskytu eboly v Konžskej demokratickej republike a Ugande pozrite aj cestovné odporúčania pre dané krajiny. Odporúčame dodržiavať základné princípy osobnej bezpečnosti, vyhýbať sa konfliktným situáciám, masovým zhromaždeniam. Zvýšenú opatrnosť odporúčame dodržiavať v pohraničných oblastiach s Konžskou demokratickou republikou (neďaleko konžského mesta Goma), kde je zvýšené riziko ozbrojených a násilných incidentov zo strany rebelských skupín a Burundskou republikou (vzájomné vzťahy sú dlhodobo vyostrené).

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty do Rwandy využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. V prípade akýchkoľvek problémov alebo potreby získania dodatočných informácií odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi (emb.nairobi@mzv.sk, 00254202721896, 00254202721898).

 

Keďže sa v krajine nenachádza slovenské veľvyslanectvo, konzulárna pomoc a asistencia je veľmi limitovaná. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom informovať sa o kontaktoch na veľvyslanectvá členských krajín EÚ v danom teritóriu.