Cestovné odporúčanie - Seychely

8.7.2016 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Seychely
Stupeň odporúčania: 1. stupeň - varovanie (výstraha)

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi považuje bezpečnostnú situáciu v krajine za stabilnú. Odporúčame dodržiavať základné princípy osobnej bezpečnosti, vyhýbať sa konfliktným situáciám, masovým zhromaždeniam. V krajine sa rozširuje drobná kriminalita prevažne orientovaná na turistov, návštevníkov.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty na Seychely využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

V prípade akýchkoľvek problémov alebo potreby získania dodatočných informácií odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi (emb.nairobi@mzv.sk, 00254202721896, 00254202721898). Keďže sa v krajine nenachádza slovenské veľvyslanectvo, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom informovať sa o kontaktoch na veľvyslanectvá členských krajín EÚ v danom teritóriu.