Cestovné odporúčanie - Thajsko

6.2.2019 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Thajsko
Stupeň odporúčania: 1. stupeň - varovanie (výstraha)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov, že v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami v Thajsku v marci 2019 sa v krajine môžu vyskytnúť miestne politicky motivované protesty a nepokoje. Počas pobytu v Thajsku je potrebné vyhýbať sa prípadným demonštráciám ako aj miestam s vyššou koncentráciou osôb a zvýšiť celkovú opatrnosť.

 

Odporúčame slovenským občanom pred cestou do Thajska sledovať vývoj situácie v krajine v hromadných oznamovacích prostriedkoch. V prípade vypuknutia dlhodobejších nepokojov alebo protestov väčšieho rozsahu v Thajsku odporúčame riadiť sa pokynmi a odporúčaniami miestnych orgánov, armády a bezpečnostných zložiek v mieste.

 

MZVEZ SR zároveň upozorňuje, že v oblastiach na juhu krajiny pri thajsko- malajzijskej hranici (predovšetkým v provinciách Pattani, Yala, Narathiwat, Songkhla) pretrváva riziko terorizmu zo strany separatistov. V oblasti chrámov Ta Krabey a Preah Vihear na thajsko-kambodžskej hranici je zvýšená prítomnosť ozbrojených síl oboch krajín.

 

Ministerstvo odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty do Thajska využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.