Cestovné odporúčanie - Uganda

8.7.2016 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Uganda
Stupeň odporúčania: 1. Upozornenie/Varovanie

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi považuje bezpečnostnú situáciu v krajine za pomerne stabilnú, v súčasnosti sa nepredpokladajú zvýšené teroristické hrozby. Odporúčame dodržiavať základné princípy osobnej bezpečnosti, vyhýbať sa konfliktným situáciám, masovým zhromaždeniam. Neodporúča sa cestovať po zotmení mimo väčších miest. V krajine je vyhlásená všeobecná hrozba terorizmu, polícia vydáva pravidelné výstrahy. Hlavné mesto Kampala patrí k relatívne bezpečným oblastiam. Neodporúčame cestovať do regiónu Karamoja v severovýchodnej časti Ugandy (Kotido, Moroto, Nakapiripirit, Katakwi, Kaabong, Abim, Kapchorva a distrikt Bukwa), oblasti Bundibuyo, národných parkov Semiliki a Game Reserve, do severnej časti Ugandy (oblasti Kitgumm, Amuru, Oyam, Dokolo, Pader, Adjumani, Gulu, Apac, a Lira), do regiónu West Nile (Nebbi, Arua, Moyo a Yumbe) a do pohraničných oblastí Ugandy s Konžskou demokratickou republikou.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty do Ugandy využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

V prípade akýchkoľvek problémov alebo potreby získania dodatočných informácií odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi (emb.nairobi@mzv.sk, 00254202721896, 00254202721898). Keďže sa v krajine nenachádza slovenské veľvyslanectvo, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom informovať sa o kontaktoch na veľvyslanectvá členských krajín EÚ v danom teritóriu.