Cestovné odporúčanie - Venezuela

15.3.2020 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Venezuela
Stupeň odporúčania: 3. stupeň - odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na aktuálnu zložitú situáciu vo Venezuelskej bolívarovskej republike súvisiacu s dlhodobou politickou a ekonomickou krízou, vážnymi problémami v doprave, zásobovaní, v službách a konaním protivládnych protestov v krajine.

 

V súvislosti s opatreniami prijímanými proti šíreniu vírusového ochorenia COVID-19, Venezuela tiež pristúpila k preventívnej kontrole cestujúcich na letiskách a vo všetkých prístavoch a na mesiac pozastavila všetky lety z Európy a z Kolumbie. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii odporúča občanom SR v tejto situácii necestovať do Venezuely.

 

Pripomíname, že Slovenská republika nemá vo Venezuele zastupiteľský úrad. Občania SR, ktorí sa už na území Venezuely nachádzajú, sa môžu v prípade núdze obrátiť na ktorýkoľvek zastupiteľský úrad členskej krajiny Európskej únie v Caracase alebo na Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii (nepretržitá pohotovostná služba: +55 61 99848 1249, e-mail: emb.brasilia@mzv.sk) a zároveň využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.