Čierna Hora: situácia na hraničných priechodoch

10.3.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Čierna Hora

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Podgorici informuje cestujúcu verejnosť, že medzinárodný hraničný priechod Vraćenovići (Čierna Hora) – Deleuša (Bosna a Hercegovina) na cestnom ťahu medzi mestami Nikšić a Bileća je z dôvodu rekonštrukcie dočasne zatvorený, s predpokladom opätovného uvedenia do prevádzky od 1. júna 2020. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Podgorici odporúča využívať iné hraničné priechody medzi Čiernou Horou a Bosnou a Hercegovinou, predovšetkým Ilino Brdo-Klobuk na cestnom ťahu medzi Nikšićom a Trebinje a Šćepan Polje-Hum v smere od mesta Plužine do Foče. V súvislosti s aktuálnymi preventívnymi opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu existuje možnosť dlhších čakacích dôb na vybavenie na všetkých hraničných priechodoch Čiernej Hory so susednými krajinami.

 

Kontaktné údaje Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Podgorici sú: Crnogorskih Serdara 5, 81000, Podgorica, Čierna Hora; tel.: +382 20 601 440; e-mail: emb.podgorica@mzv.sk.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Podgorici +382 67 654 959 alebo Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky +421 2 5978 5978. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Podgorici zároveň odporúča slovenským občanom v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.