Delegácia zo Slovenska na čele s ministerkou vnútra SR D. Sakovou si v Ríme uctila pamiatku M. R. Štefánika

12.9.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taliansko

V utorok (10. septembra 2019) v priestoroch rímskej pobočky poisťovne Generali položila delegácia zo Slovenska vedená ministerkou vnútra Slovenskej republiky Denisou Sakovou veniec k pamätnej tabuli venovanej Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Slávnostnej ceremónie sa okrem pracovníkov Ministerstva vnútra a biskupského vikára Jozefa Palubu zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva obrany Slovenskej republiky Marián Saloň a zástupca náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky Miroslav Lorinc. 

 

V rámci programu sa delegácia zúčastnila aj recepcie zorganizovanej Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Ríme a Slovenským inštitútom v Ríme, na ktorej bola okrem iného prezentovaná panelová výstava M. R. Štefánik, človek, legenda historika Michala Kšiňana venovaná osobnosti M. R. Štefánika. Ministerka Denisa Saková sa zúčastnila aj 14. národnej púte Ordinariátu Ozbrojených síl a OZ v Ríme a vo Vatikáne.

 

Autor fotografií: V. Benko, Ministerstvo vnútra SR

Ministerka vnútra SR Denisa Saková a veľvyslanec SR v Ríme Ján Šoth Ministerka vnútra SR Denisa Saková a veľvyslanec SR v Ríme Ján Šoth Ministerka vnútra SR Denisa Saková pri pamätnej tabuli venovanej M. R. Štefánikovi Ministerka vnútra SR Denisa Saková pri pamätnej tabuli venovanej M. R. Štefánikovi