Futbalový turnaj V4

3.5.2019 | Slovensko a V4 | Taiwan

Slovenský ekonomický a kultúrny úrad, Taipei na základe rotujúceho predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke prebral tento rok záštitu nad priateľským futbalovým turnajom krajín V4, ktorý sa konal v piatok (3. mája 2019). Spoluorganizátorom podujatia okrem ostatných krajín V4 parlament Legislative Yuan a Ministerstvo zahraničných vecí Čínskej republiky (Taiwan).

 

Na úvod podujatia sa vedúci Slovenského ekonomického kultúrneho úradu v Taipei Martin Podstavek poďakoval všetkým zúčastneným stranám za spolu organizáciu tohto podujatia. Ako uviedol, je rád, že môžeme tento rok pokračovať v 2. ročníku V4 Futbalového turnaja, ktorý napomáha k vytváraniu priateľských väzieb aj inde ako za oficiálnym stolom.

 

Na podujatí boli hráči rozdelení do štyroch hlavných tímov V4, EÚ, Svet a Čínska republika (Taiwan). Počas 30 minútových zápasov dali hráči zo seba všetko, ale nikto nestačil taiwanskému tímu, ktorý nakoniec získal 1. miesto. Na 2-hom mieste sa umiestnil svetový tím, 3. miesto získal tím V4 a na 4. mieste sa umiestnil európsky tím.

 

Priateľský futbalový turnaj priniesol možnosť zblíženia medzi diplomatických zborom a miestnymi vládnymi inštitúciami aj inak ako len prostredníctvom oficiálnych stretnutí, čo ocenili všetci zúčastnení.