Ivan Korčok: Spolupráca v rámci tria pozitívnym impulzom aj pre naše bilaterálne vzťahy s Maltou

12.1.2016 | Malta

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ Ivan Korčok navštívil 11. a 12. januára 2016 Maltu. Stretol sa s podpredsedom vlády a ministrom pre európske záležitosti Louisom Grechom, ministrom zahraničných vecí Georgeom W. Vellom a parlamentným tajomníkom pre maltské predsedníctvo v Rade EÚ Ianom Borgom.

Stretnutiam dominovali aktuálne témy európskej agendy, hlavne migračná kríza, a témy súvisiace s prípravou a prioritami slovenského a maltského predsedníctva. S partnermi sa zhodli v pozitívnom hodnotení bilaterálnych vzťahov a potrebe ďalšieho rozvoja spolupráce. Ivan Korčok: "Spolupráca v rámci tria je významným impulzom aj pre bilaterálne vzťahy. Musíme sa zamerať na nevyužitý potenciál v oblasti obchodu a obojstranného cestovného ruchu."

Počas návštevy Valletty sa zúčastnil verejnej diskusie o predsedníckom Triu Holandska, Slovenska a Malty a absolvoval stretnutia so zástupcami Európskeho podporného azylového úradu (EASO) a Maltského koordinačného výboru pre záležitosti EÚ (MEUSAC).

Ivan Korčok navštívil počas 11. a 12. januára 2016 Maltu. Ivan Korčok navštívil počas 11. a 12. januára 2016 Maltu.