M. Lajčák prijal nového palestínskeho veľvyslanca

20.4.2017 | Aktivity ministra | Palestína

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (20. apríla) nového veľvyslanca Palestínskeho štátu na Slovensku Attala Subhi Ahmed Qubia pri príležitosti začatia jeho diplomatickej misie. 


V krátkom rozhovore minister pripomenul svoju nedávnu návštevu Palestíny v marci tohto roka, na ktorej sprevádzal prezidenta SR Andreja Kisku, a osobitne rozhovor s palestínskym ministrom zahraničných vecí Rijádom al-Malkím, pričom poukázal na fakt, že postoj Slovenska vo vzťahu k dvojštátnemu usporiadaniu vzťahov medzi Palestínou a Izraelom sa nemení. V tejto súvislosti vyzval veľvyslanca na pravidelnú komunikáciu pohľadov palestínskej strany na túto otázku.


M. Lajčák podčiarkol záujem Slovenska o rozvoj bilaterálnych vzťahov a zintenzívnenie spolupráce s Palestínou, najmä pokiaľ ide o priame kontakty medzi podnikateľskými subjektmi, ale aj v cestovnom ruchu, kultúre či vzdelávaní. „Naše spoločné úsilie má silnú základňu vo forme spoločnej slovensko-palestínskej ministerskej komisie, bolo by dobré, ak by sme v dohľadnom čase vedeli zorganizovať jej druhé zasadnutie s konkrétnymi výsledkami. Perspektívu vidíme aj na zvýšenie počtu štipendií pre palestínskych študentov na Slovensku,“ povedal minister. 


Veľvyslanec Attala Subhi Ahmed Qubia odovzdal do rúk ministra M. Lajčáka kópie svojich poverovacích listín. 

Z prijatia. Z prijatia. M. Lajčák prijal veľvyslanca Palestínskeho štátu na Slovensku Attala Subhi Ahmed Qubia. M. Lajčák prijal veľvyslanca Palestínskeho štátu na Slovensku Attala Subhi Ahmed Qubia. Z rokovania M. Lajčáka a nového veľvyslanca Palestínskeho štátu na Slovensku Attala Subhi Ahmed Qubia. Z rokovania M. Lajčáka a nového veľvyslanca Palestínskeho štátu na Slovensku Attala Subhi Ahmed Qubia.