Maďarsko - podmienky vstupu a tranzitu

18.6.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Maďarsko

Občania Slovenskej republiky môžu vstúpiť na územie Maďarska bez povinnosti predloženia negatívneho testu na ochorenie COVID-19 alebo karantény.
 

Cestný tranzit slovenských občanov alebo občanov Európskeho hospodárskeho priestoru, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky cez územie Maďarska, nie je viazaný na žiadne povolenie/potvrdenie  vydané maďarským policajným orgánom, t. j. môžu tranzitovať cez územie Maďarska  a späť  do Slovenskej republiky (do/z Chorvátska, Rumunska, Srbska, Slovinska).
 

Občania Slovenskej republiky môžu využívať medzinárodné letisko Franza Liszta v Budapešti na odlety a prílety.
 

Nariadením maďarskej vlády č. j. 282/2020 z 18. júna 2020 bol ukončený núdzový stav na území Maďarska. Voľný pohyb majú občania členských štátov EÚ, Srbska, Švajčiarska, Lichtenštajnska, Nórska a Islandu
 

Medzinárodné letecké spoločnosti aj napriek uvedenému môžu odmietnuť boarding zahraničných cestovateľov, vrátane slovenských, pri letoch resp. medzipristátiach, ktoré smerujú do Budapešti v kontexte platných opatrení v krajinách odletu.
 

Odporúčame preto cestujúcim preveriť u leteckých spoločností, či im bude umožnený nástup na palubu lietadla.


Informácie na webovej stránke letiska Franza Liszta v Budapešti 
 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti nevydáva žiadne povolenia na boarding a v takomto prípade odporúčame zvoliť inú trasu návratu.