Minister obrany P. Gajdoš navštívil Čiernu Horu v deň jej oficiálneho vstupu do NATO

12.6.2017 | Čierna Hora

Minister obrany SR Peter Gajdoš navštívil v dňoch 5. a 6. júna 2017 Podgoricu. Zablahoželal čiernohorskému prezidentovi Filipovi Vujanovićovi, predsedovi parlamentu Ivanovi Brajovićovi a svojmu rezortnému kolegovi Predragovi Boškovićovi k získaniu plnoprávneho členstva Čiernej Hory v Severoatlantickej aliancii (5. júna 2017).

Partnerov ubezpečil o pretrvávajúcej podpore Slovenska aj v ďalšom integračnom úsilí. „Slovenská republika jednoznačne podporovala vstup Čiernej Hory do NATO a sme pripravení podeliť sa o naše skúsenosti aj z obdobia po vstupe do NATO, ktoré budú pre nášho nového spojenca určite užitočné,“ uviedol minister P. Gajdoš.

Minister obrany  SR P. Gajdoš pozval čiernohorského ministra obrany Predraga Boškovića na oficiálnu návštevu Slovenska. „Sme pripravení zdieľať s Čiernou Horou naše skúsenosti z reformy ozbrojených síl, zamerať sa na spoluprácu v oblasti vyzbrojovania, obranného priemyslu, vojenského vzdelávania a spolupracovať aj v rámci styčného integračného tímu NATO – NFIU," dodal slovenský minister. 

Obaja sa zhodli, že SR ani Čierna Hora nechcú byť konzumentmi mieru, ale aktívnymi prispievateľmi k bezpečnosti a mieru vo svete.

Minister obrany SR P. Gajdoš s predsedom parlamentom I. Brajanovičom. Minister obrany SR P. Gajdoš s predsedom parlamentom I. Brajanovičom. Minister obrany SR P. Gajdoš so svojim rezortným kolegom P. Boskovičom. Minister obrany SR P. Gajdoš so svojim rezortným kolegom P. Boskovičom.