Nigéria: dočasné uzatvorenie letiska v Abuji

27.1.2017 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Nigéria

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abuji informuje slovenských občanov, ktorí plánujú cestu do Nigérie, že od 8. marca 2017 bude kvôli rekonštrukčným prácam počas šiestich týždňov dočasne uzatvorené letisko v Abuji pre medzinárodné a domáce lety. Počas uvedenej rekonštrukcie bude pre cestujúcich slúžiť letisko v meste Kaduna, ktoré je vzdialené asi 160 km od Abuje. Ak to nie je nevyhnutné, odporúčame počas uvedeného obdobia z bezpečnostných dôvodov návštevu Abuje odložiť. V prípade potreby bude Veľvyslanectvo SR v Abuji informáciu aktualizovať.


 
Veľvyslanectvo súčasne pripomína, že cestovné odporúčanie MZVaEZ SR zo 4. júna 2015 je naďalej platné. Podľa neho sa v súvislosti s pretrvávajúcou hrozbou teroristických útokov Boko Haram v Nigérii sa odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do severovýchodných federálnych štátov krajiny (Kano, Kaduna, Katsina, Bauchi, Yobe, Jigawa, Adamawa) a štátov delty rieky Niger (Rivers, Bayelsa, Delta a Cross Rivers). 

 

Veľvyslanectvo SR v Abuji pripomína slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Nigérie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.