Novootvorený honorárny konzulát SR v Ománe ponúka služby podnikateľom

14.4.2011 | Ekonomické správy | Honorárne konzuláty | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Omán

13. apríla 2011 bol otvorený prvý honorárny konzulát SR v ománskom Maskate, ktorý je zároveň prvý v krajinách Rady pre spoluprácu v Zálive (Bahrajn, Katar, Kuvajt, Omán, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty). Do funkcie honorárneho konzula bol uvedený šejk Mohammed Suleiman Al-Harthy, generálny riaditeľ významnej ománskej podnikateľskej skupiny Al-Harthy Group. Konzulský patent a exequatur odovzdal do rúk honorárneho konzula veľvyslanec SR Peter Zsoldos počas slávnostnej ceremónie v prítomnosti predstaviteľov Ministerstva zahraničných vecí Ománu, médií a miestneho diplomatického zboru.

Napriek globálnej a finančnej kríze sa v slovensko-ománskych vzťahoch darí udržiavať vzostupný trend vzájomného obchodu a zaujímavých ekonomických projektov. ZÚ Káhira a Honorárny konzulát v Maskate pripravujú podpis Memoranda o spolupráci medzi obchodnými komorami, posúdenie transferu investícií zo štátneho Oman Oil Company pre Slovensko a urýchlenie podpisu ekonomických dohôd o podpore investícií a zabránení dvojitého zdanenia.

Veľvyslanec P. Zsoldos odovzdal počas pobytu v Maskate pozvanie prezidenta Ivana Gašparoviča na návštevu Slovenska pre Ománskeho sultána Qabusa bin Saida Al-Saida.

Kontakt na novootvorený honorárny konzulát SR v Ománe je v prílohe.