Obchodné a investičné príležitosti v Namíbii

10.4.2013 | Ekonomické správy | Namíbia

Zastupiteľský úrad SR v Pretórií informuje slovenskú podnikateľskú verejnosť o obchodných a investičných príležitostiach v Namíbii.

Obchodné príležitosti by slovenskí podnikatelia mohli nájsť najmä v energetickom, logistickom, dopravnom a stavebnom priemysle, potom v oblasti spracovania mäsa, potravinárstva, v oblasti ťažobného priemyslu a v oblasti informačných a komunikačných technológií. Pre firmy v rôznych sektoroch ponúka viacero možností aj rozširovanie prístavu a budovanie logisticko-distribučného centra vo Walvis Bay. Ďalšia oblasť, ktorá má veľký investičný potenciál, je oblasť cestovného ruchu. Bližšie informácie o konkrétnych obchodných a investičných príležitostiach nájdete v prílohe.

V prípade záujmu o investovanie v Namíbii kontaktujte Katarínu Králikovú, ekonomickú diplomatku na slovenskom veľvyslanectve v Pretórii (katarina.kralikova@mzv.sk) alebo namíbijské investičné centrum (Willy Shimbome, Namibia Investment Centre, shimbome@mti.gov.na) či namíbijskú obchodnú a priemyselnú komoru (Johanna Shiweda, Nambia Chamber of Commerce and Industry, jshiweda@ncci.org.na).