Thajsko - opatrenia proti šíreniu koronavírusu COVID-19

10.2.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Thajsko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 informuje cestujúcu verejnosť o opatreniach thajských orgánov, ktorých podrobný prehľad je možné nájsť na stránke Ministerstva verejného zdravia Thajska

 

K 9. februáru 2020 bolo v Thajsku zaznamenaných 32 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku vyzýva občanov Slovenskej republiky, aby pred a počas plánovanej cesty do Thajska sledovali miestne a svetové hromadné oznamovacie prostriedky, dbali na zvýšenú hygienu, dodržiavali dôkladné umývanie rúk, vyhýbali sa oblastiam s predajom živých rýb a zvierat, nosili ochranné rúška, rešpektovali inštrukcie príslušných miestnych úradov a zároveň apeluje na občanov, aby pred cestou do zahraničia uzatvorili vhodné zdravotné poistenie. Po návrate zo zasiahnutých oblastí je potrebné počas 14 dní kontrolovať svoj zdravotný stav a v prípade klinických príznakov kontaktovať lekára a informovať ho o cestovateľskej anamnéze. 

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku pripomína, že Úrad verejného zdravotníctva SR zriadil pre verejnosť Call-centrum s nepretržitou prevádzkou. Občania môžu odborníkov kontaktovať cez emailovú adresu: novykoronavirus@uvzsr.sk, ako aj na telefónnom čísle +421 917 222 682. Verejnosti budú poskytnuté informácie k aktuálnej situácii, rozsahu výskytu nového koronavírusu, či odporúčania pre osoby, ktoré sa nachádzajú v postihnutých oblastiach, respektíve sa vrátili z oblastí, kde sa výskyt nového koronavírusu potvrdil.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky vyzýva občanov Slovenskej republiky aby využili službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

 

V prípade, ak sa občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, dávame do pozornosti kontakt na pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Bangkoku: telefónne číslo +66 81 617 4611 alebo číslo diplomatickej služby na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave +421 2 5978 5978.