Otvorenie honorárneho konzulátu Slovenskej republiky v Litve

24.5.2011 | Honorárne konzuláty | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Litva

Od 1. júna 2011 začína v litovskom meste Kaunas fungovať honorárny konzulát Slovenskej republiky. Honorárny konzul Vytautas Mikaila pokrýva pre potreby slovenských aj litovských občanov celé územie Litvy.

Úrad bude poskytovať celé spektrum služieb s prednostným zameraním na rozvoj hospodárskej a kultúrnej spolupráce Litvy so Slovenskom. Našim aj litovským občanom je k dispozícii počas pracovných dní medzi 9 - 12 hodinou na nasledovných kontaktoch:

Vytautas Mikaila

Europos av. 110, LT-46351 Kaunas, Litva

Telefón: +370 37 390116

Fax: +370 37 390116

E-mail: vytautas@terma.lt, vytautas@jaj.lt

Otvorenie honorárneho konzulátu Slovenska v Litve je ďalším krokom slovenskej diplomacie k poskytovaniu lepších služieb slovenským občanom na území tejto krajiny, kde nesídli slovenské veľvyslanectvo. Počas aktu uvedenia do funkcie Vytautas Mikaila konštatoval radosť nad svojim menovaním a prisľúbil zviditeľňovať Slovensko a dôstojne ho reprezentovať nielen v Kaunase, ktorý je druhým najväčším mestom v Litve, ale na celom teritóriu krajiny. "Som pripravený pomáhať slovenským občanom v prípade ich otázok alebo problémov a budem rád, keď budú cítiť zo strany konzulátu v Litve spoľahlivosť a podporu," - vyhlásil honorárny konzul.

Riadne diplomatické a konzulárne pokrytie Litvy Slovensko pritom naďalej bez zmeny zabezpečuje prostredníctvom svojho veľvyslanectva so sídlom v lotyšskej Rige.