P. Burian: „Radi by sme posilnili hospodársku spoluprácu so Srí Lankou“

27.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Srí Lanka

„Máme záujem o pokračujúce prehlbovanie priateľských bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Srí Lankou. Verím, že moja návšteva krajiny koncom novembra prinesie nové podnety k posilneniu našich vzájomných vzťahov,“ uviedol dnes (27. októbra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian pri príležitosti prijatia veľvyslanca Srílanskej demokratickej socialistickej republiky v Slovenskej republike so sídlom vo Viedni Aliyar Lebbe Abdul Azeeza.

Partneri počas rokovania zdôraznili záujem nadviazať pravidelný dialóg oboch ministerstiev zahraničných vecí aj prostredníctvom vytvorenia mechanizmu pravidelných politických konzultácií. Slovensko podporuje priame kontakty podnikateľov oboch strán a spoluprácu medzi národnými obchodnými komorami a exportno-importnými bankami. Partneri sa v tomto kontexte zhodli aj na potrebe pokroku v revízii dvojstranných dohôd a nadviazaní ďalších, predovšetkým v hospodárskej a obchodno-investičnej oblasti.

„Radi by sme rozvinuli našu spoluprácu v odvetviach ako sú informačné technológie, biotechnológie a obnoviteľné zdroje“ zdôraznil P. Burian. Vyzdvihol tiež potenciál slovenských spoločností v oblasti energetiky, životného prostredia, strojárskeho priemyslu a infraštruktúry.