Rokovanie štátneho tajomníka L. Parízka s alžírskou veľvyslankyňou

22.6.2016 | Aktivity štátnych tajomníkov | Alžírsko

Možnosti rozvoja bilaterálnych vzťahov Slovenska a Alžírska boli dnes (22. júna)  hlavnou témou stretnutia štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáša Parízka a veľvyslankyne Alžírskej ľudovej a demokratickej republiky so sídlom vo Viedni Faouzie Boumaiza Mebarki pri príležitosti odovzdania kópií jej poverovacích listín.

 

Štátny tajomník L. Parízek potvrdil záujem Slovenska o posilnenie spolupráce s Alžírskom. „Medzi našimi krajinami je množstvo nevyužitého potenciálu a naše úsilie by sa malo zamerať na hľadanie možností ako tento potenciál využiť,“ uviedol L. Parízek. Obaja partneri sa zhodli, že jednou z najbližších príležitostí bude návšteva alžírskeho ministra poľnohospodárstva, ktorý navštívi medzinárodnú poľnohospodársku a potravinársku výstavu Agrokomplex 2016 v Nitre.

 

L. Parízek alžírsku veľvyslankyňu informoval o prípravách Slovenska na blížiace sa predsedníctvo v Rade EÚ, počas ktorého sa má konať aj zasadnutie Asociačnej rady EÚ – Alžírsko.

 

Partneri počas rokovania diskutovali aj o spolupráci našich krajín na pôde medzinárodných organizácií a vymenili si názory na tému migrácie a terorizmu.

L. Parízek a veľvyslankyňa Alžírska F. Mebarki počas odovzdania kópií jej poverovacích listín. L. Parízek a veľvyslankyňa Alžírska F. Mebarki počas odovzdania kópií jej poverovacích listín. Rokovanie štátneho tajomníka L. Parízka a veľvyslankyňe Alžírska F. Mebarki. Rokovanie štátneho tajomníka L. Parízka a veľvyslankyňe Alžírska F. Mebarki.