Rozlúčkové stretnutie štátneho tajomníka L. Parízka s veľvyslancom Iraku

1.8.2017 | Irak

V súvislosti s blížiacim sa ukončením jeho pôsobenia na Slovensku dnes (1. augusta 2017) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal irackého veľvyslanca v Slovenskej republike Mohameda Al-Robaieeho. 

 

Počas stretnutia sa veľvyslanec Al-Robaiee poďakoval za spoluprácu a vyjadril spokojnosť so svojim pôsobením v SR. Štátny tajomník L. Parízek ocenil snahy o rozvíjanie vzájomných bilaterálnych vzťahov počas veľvyslancovho pôsobenia na Slovensku, aj keď to bolo poznačené zložitou situáciou v Iraku. 

 

Partneri sa v rozhovore venovali taktiež téme postupného oslobodzovania územia Iraku od Daeš a obnove bezpečnosti a stability v krajine. „Sme si vedomí, že boj o bezpečný a stabilný Irak sa ani po nedávnom oslobodení Mosulu zďaleka neskončil,“ uviedol štátny tajomník L. Parízek. V tejto súvislosti bola prediskutovaná plánovaná pomoc SR irackej armáde pri budovaní obranných a bezpečnostných kapacít Iraku. Veľvyslanec Al-Robaiee ocenil doterajšiu pomoc a podporu Slovenska a uviedol, že by privítal pomoc aj v ďalšom období obnovy Iraku. Tlmočil tiež záujem o prítomnosť slovenských firiem v Iraku. Obaja partneri vyjadrili presvedčenie, že zlepšujúca sa bezpečnostná situácia by postupne mohla prehĺbiť vzájomné vzťahy aj v tejto oblasti. 

Z rokovania. Z rokovania.