Slovenské vízové centrum v Bengaluru

4.6.2019 | Aktivity veľvyslancov | India

Za účasti veľvyslanca SR v Indii Ivana Lančariča bolo 29. mája 2019 slávnostne inaugurované Slovenské vízové centrum v Bengaluru v Indii. Toto centrum je jedným z troch VFS (Visa Facilitation Services) centier, ktoré má Slovenkso v Indii (New Delhi, Mumbai a Bengaluru).  Centrum umožňuje priame podávanie žiadostí o víza a uľahčuje vízový proces žiadateľov z Indie. Slovensko dosiahlo významný rast počtu žiadostí o schengenské víza do konca mája 2019 v porovnaní s rovnakým obdobím 2018, kedy sa počet víz zvýšil o 50 %. Zvýšil sa aj počet turistov z Indie na Slovensko. Na základe ostatných informácií SR navštevuje ročne približne 12-tisíc cestovateľov z Indie. 


Veľvyslanec Ivan Lančarič v rámci inauguračného príhovoru  povedal: „Ak má niekto záujem navštíviť krajinu s bohatou histórou, unikátnymi tradíciami, živými mestami, historickou architektúrou a bohatstvom letných a zimných aktivít, Slovenskou je vhodnou destináciou. Má veľa hradov, krásne hory a chutné jedlá a víno. Slovensko ponúka turistom prekvapenia ale aj potešenie.“ 
Slovenské vízové centrum v Indii začalo poskytovať služby na jeseň 2018 a znamená uľahčenie prístupu občanov Indie k vízam na Slovensko.