Slovensko-Azerbajdžan: Pragmatický dialóg je cestou ku konkrétnym výsledkom

13.4.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Azerbajdžan

Osobné kontakty sú dôležitým predpokladom pre rozvoj bilaterálnych vzťahov Slovenskej republiky a Azerbajdžanu, zhodli sa dnes (13. apríla) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian a mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Azerbajdžanskej republiky so sídlom vo Viedni Galib Malik oglu Israfilov.

Spoločným záujmom Slovenska a Azerbajdžanu je pokračovať v aktívnom a pragmatickom bilaterálnom dialógu s dôrazom na ekonomickú diplomaciu. „Práve návštevy na najvyššej úrovni pomôžu identifikovať vzájomne výhodné oblasti spolupráce a otvoria dvere slovenským podnikateľom na azerbajdžanský trh,“ uviedol štátny tajomník P. Burian. K budovaniu kontaktov na všetkých úrovniach, ktoré povedú ku konkrétnym projektom a výsledkom, prispeje podľa oboch predstaviteľov aj avizované otvorenie Kancelárie Zastupiteľského úradu Azerbajdžanu v Slovenskej republike.

Témou stretnutia štátneho tajomníka P. Buriana a azerbajdžanského veľvyslanca G. Israfilova bola aj budúcnosť Východného partnerstva vo svetle májovej schôdzky Vyšehradskej štvorky a krajín Východného partnerstva pod taktovkou slovenského predsedníctva vo V4 a následného samitu Východného partnerstva v Rige, ako aj aktuálna situácia v regióne.