Slovenský film Tlmočník na jubilejnom Európskom filmovom festivale v Libanone

31.1.2019 | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Libanon

Bejrút (31. januára) – Film režiséra Martina Šulíka „Tlmočník“ sa po sérii medzinárodných festivalov predstavil aj na Európskom filmovom festivale v Libanone. Jeho 25. ročník sa začal 24. januára, potrvá do 4. februára. Medzi 34 snímkami z produkcie rôznych krajín Európskej únie bol z iniciatívy Veľvyslanectva SR v Bejrúte predstavený aj úspešný slovenský titul, ktorý vznikol v koprodukcii verejnoprávnych televízií RTVS, ČT a rakúskej ORF.

 

Európsky filmový festival organizuje každoročne Delegácia EÚ v Bejrúte v spolupráci so zastupiteľskými úradmi členských štátov EÚ. Premietanie nových diel európskej kinematografie sa pritom z ročníka na ročník rozširuje z hlavného mesta aj do ďalších častí krajiny a tento rok ich okrem Bejrútu uvádza v deviatich libanonských mestách.

 

Európsky filmový festival sa stal jednou z hlavných udalostí kultúrneho roka v Bejrúte a podľa organizátorov má byť nielen prezentáciou toho najlepšieho z európskej filmovej produkcie, ale zároveň má prispieť aj k podpore slobody nielen umeleckého vyjadrovania v Libanone.