Štátny tajomník L. Parízek rokoval s veľvyslancom Azerbajdžanskej republiky Galib Malik oglu Israfilovom

7.2.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Azerbajdžan

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek dnes (7. februára) prijal veľvyslanca Azerbajdžanskej republiky v Slovenskej republike so sídlom vo Viedni Galib Malik oglu Israfilova.

 

Štátny tajomník rokoval s veľvyslancom o zintenzívnení vzájomnej politickej a obchodnej spolupráci. Partneri sa na stretnutí venovali otázkam spolupráce a plánovaným aktivitám v roku 2017. Pozitívne zhodnotili bilaterálne vzťahy medzi krajinami a vyjadrili vôľu vzájomnú spoluprácu ďalej rozširovať. Konštatovali veľký potenciál na prehĺbenie spolupráce v hospodárskej a obchodnej sfére, čomu prispelo aj otvorenie Kancelárie veľvyslanectva Azerbajdžanskej republiky v Bratislave. Obe strany naďalej kladú dôraz na budovanie priamych kontaktov medzi slovenskými a azerbajdžanskými podnikateľmi a regionálnymi obchodnými komorami.

 

Na záver stretnutia L. Parízek uistil partnera, že Slovenská republika plne podporuje úsilie Azerbajdžanu o zintenzívnenie dialógu s Európskou úniou.