Štátny tajomník o rozvoji obchodno-ekonomických vzťahov s ministrom priemyslu a obchodu Jordánska

25.9.2018 | Aktivity štátnych tajomníkov | Jordánsko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR L. Parízek uskutočnil v dňoch 24.-25. septembra 2018 pracovnú návštevu Jordánska. V jej rámci rokoval s partnermi na ministerstvách zahraničných vecí a priemyslu a obchodu. Štátneho tajomníka sprevádzala aj delegácia slovenských podnikateľov. Obsahom stretnutia na Ministerstve zahraničných vecí Jordánska boli vzájomné vzťahy, regionálna, multilaterálna a bezpečnostná problematika, ako aj politické zameranie a priebeh slovenského predsedníctva v Stredomorskej kontaktnej skupine OBSE. „Spoločná bezpečnosť je v záujme nás všetkých. OBSE predstavuje najlepšiu platformu pre otvorený a konštruktívny dialóg. Jordánsko je pre nás kľúčový regionálny partner“, uviedol štátny tajomník počas rozhovoru s generálnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Jordánska Zaid al-Lawzím. S ministrom priemyslu obchodu a zásobovania Tariq Hammourim sa zhodli na potrebe ďalej rozvíjať spoluprácu v ekonomickej oblasti, kde existuje nevyužitý potenciál. Partneri navrhli vytvoriť pracovnú skupinu na identifikovanie najperspektívnejších oblastí spolupráce a komodít pre obchodnú výmenu. Dôležitým momentom návštevy v Jordánsku bolo otvorenie slovensko-jordánskeho podnikateľského fóra, na ktorom podnikatelia z oboch krajín mali možnosť nadviazať kontakty a hľadať nové podnikateľské a obchodné príležitosti. „Naše vzťahy s Jordánskom sú priateľské a v tomto roku oslavujeme 25. výročie nadviazania diplomatických vzťahov. Jordánsko je náš stabilný partner v regióne a ponúka množstvo príležitostí pre našich podnikateľov aj vďaka svojej geografickej polohe, ako tradičný uzol obchodných záujmov a trás medzi Európou, Áziou a Afrikou“, dodal L. Parízek.

Štátny tajomník L. Parízek s generálnym sekretárom Ministerstva zahraničných vecí a expatriátov Jordánska Zaid al-Lawzím. Štátny tajomník L. Parízek s generálnym sekretárom Ministerstva zahraničných vecí a expatriátov Jordánska Zaid al-Lawzím. Slovensko-jordánske podnikateľské fórum. Slovensko-jordánske podnikateľské fórum. Štátny tajomník L. Parízek s generálnym sekretárom Ministerstva zahraničných vecí a expatriátov Jordánska Zaid al-Lawzím počas rokovania. Štátny tajomník L. Parízek s generálnym sekretárom Ministerstva zahraničných vecí a expatriátov Jordánska Zaid al-Lawzím počas rokovania.
Štátny tajomník L. Parízek s ministrom priemyslu, obchodu a zásobovania Jordánska T. Hammourim počas rokovania. Štátny tajomník L. Parízek s ministrom priemyslu, obchodu a zásobovania Jordánska T. Hammourim počas rokovania.