Tlačová konferencia ku Kultúrnemu letu mesta Bratislavy 2019

28.5.2019 | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Rakúsko

V zmysle Zmluvy medzi hlavným mestom SR Bratislavou a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR z roku 2016 sa na pôde Slovenského inštitútu vo Viedni každoročne koná tlačová konferencia pre rakúske médiá, na ktorej sú prezentované významné hudobné a kultúrne podujatia v Bratislave, ako napr. Bratislavské hradné slávnosti, Korunovačné slávnosti, Bratislavské kultúrne leto, divadelná sezóna v SND, v Mestskom divadle DPOH  a koncertná sezóna v Slovenskej filharmónii.

 

Na tohtoročnej tlačovej konferencii ku Kultúrnemu letu 2019 sa 28. mája zúčastnili námestníčka primátorka hlavného mesta SR Bratislavy Lucia Štasselová, riaditeľ Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Vladimír Grežo, riaditeľ Opery SND Rastislav Štúr, riaditeľka centra marketingu SND Henrieta Borowiecka a dramaturg Slovenskej filharmónie Juraj Bubnáš. Postupne informovali prítomné médiá o kultúrnych novinkách, ktoré by mohli byť zaujímavé pre rakúskeho návštevníka v Bratislave. Otázky novinárov boli zamerané najmä na termíny predaja lístkov a na ceny vstupeniek.

 

Prítomní boli aj slovenský veľvyslanec v Rakúsku Peter Mišík, vedúca zahraničného zastúpenia cestovného ruchu SR vo Viedni Marta Kučerová a vedúci kancelárie riaditeľa BKIS Štefan Komjaty.

 

Podujatie bolo vizuálne doplnené fotografickou prezentáciou BKIS z minuloročných podujatí Bratislavského kultúrneho leta.