Turistické víza do Saudskej Arábie pre občanov SR

30.9.2019 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky  informuje, že Kráľovstvo Saudskej Arábie zaviedlo pre vybrané krajiny možnosť získať vstupné víza pre krátkodobé turistické pobyty, pričom Slovenská republika patrí do uvedenej skupiny. Ide o historické rozhodnutie, nakoľko v minulosti nebolo možné vstúpiť do krajiny za účelom turizmu.

 

Od 27. septembra 2019 môžu slovenskí občania cestujúci do Saudskej Arábie požiadať o elektronické turistické víza prostredníctvom internetového portálu https://visa.visitsaudi.com/ alebo ich získať  priamo pri vstupe do krajiny prostredníctvom elektronických kioskov a imigračných centier na letiskách v Saudskej Arábii.

 

Turistické víza umožnia návštevníkom zostať v krajine počas platnosti víza po dobu (maximálne) 90 dní.  Platnosť víz je 1 rok s viacnásobnou možnosťou vstupu do krajiny. Víza slúžia výhradne na turistické účely. Cena elektronických víz a víz zakúpených priamo na letisku bola stanovená na 440,- SAR (saudskoarabský riál), čo je približne 107,- EUR (kurz v 9/2019).