Veľvyslanec S. Abdykarimov ukončil svoje pôsobenie v Slovenskej republike

30.9.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kazachstan

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a osobitný predstaviteľ ministra pre predsedníctvo SR v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe Lukáš Parízek prijal 30. 9. mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kazašskej republiky v Slovenskej republike Seržana Oralbajeviča Abdykarimova, v súvislosti s blížiacim sa ukončením jeho diplomatickej misie.
 

Strany potvrdili veľmi dobrú úroveň vzťahov medzi Slovenskom a Kazachstanom. L. Parízek počas stretnutia vysoko ocenil osobný prínos S. Abdykarimova pri rozvoji spoločnej relácie. „Završujúc svoju diplomatickú misiu na Slovensku zároveň odchádza priateľ, ktorý vždy veľmi promptne a ochotne napomáhal prehlbovať všestrannú spoluprácu medzi našimi krajinami. Práve počas pôsobenia S. Abdykarimova, sa nielen prehĺbil politický dialóg medzi Slovenskom a Kazachstanom, bolo prijaté aj rozhodnutie o otvorení kazašského veľvyslanectva v Bratislave, čo je v diplomacii veľmi pozitívny krok. Veľvyslanec Abdykarimov nám bude chýbať," dodal štátny tajomník Parízek.
 

Partneri diskutovali aj o spolupráci v rámci medzinárodných organizácii. Štátny tajomník v tejto súvislosti poďakoval za proaktívny a konštruktívny prístup Kazachstanu počas slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek víta veľvyslanca Kazachstanu na Slovensku Seržana Abdykarimova Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek víta veľvyslanca Kazachstanu na Slovensku Seržana Abdykarimova Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek spolu s veľvyslancom Kazachstanu na Slovensku Seržanom Abdykarimovom Štátny tajomník MZVEZ SR Lukáš Parízek spolu s veľvyslancom Kazachstanu na Slovensku Seržanom Abdykarimovom