Záujem o využitie potenciálu ekonomickej spolupráce má Slovensko aj Alžírsko

17.2.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Alžírsko

Možnosti rozvoja bilaterálnych vzťahov Slovenska a Alžírska boli hlavnou témou rokovania štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Petra Buriana a veľvyslanca Alžírskej ľudovej a demokratickej republiky so sídlom vo Viedni Mohameda Benhocineho, ktoré sa uskutočnilo dnes (17. február 2014) v Bratislave.

Štátny tajomník P. Burian potvrdil záujem Slovenska o pravidelný politický dialóg a posilnenie spolupráce oboch krajín. „Nevyužitý potenciál pre zintenzívnenie slovensko-alžírskych kontaktov je predovšetkým v obchodno-ekonomickej oblasti,“ uviedol štátny tajomník P. Burian. Za vhodné sektory potenciálnej obchodnej spolupráce, aj v súvislosti s prebiehajúcou rekonštrukciou Alžírska, považujú obaja partneri vodné hospodárstvo a energetiku. Príležitosti pre slovenských podnikateľov sú podľa veľvyslanca Benhocineho aj v oblasti budovania infraštruktúry, dopravnej siete a v stavebníctve.

V závere stretnutia alžírsky veľvyslanec priblížil vnútropolitickú situáciu vo svojej krajine pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami.

Štátny tajomník P. Burian tiež počas stretnutia vyjadril sústrasť v súvislosti s leteckým nešťastím, pri ktorom 11. februára 2014 v alžírskej provincii Oum El Bouaghi zahynulo takmer 80 ľudí.