Základná organizácia Slovenského odborového zväzu verejnej správy pri Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR má patronát nad Detským domovom rodinného typu v Novom Meste nad Váhom.

V domove je vždy približne 20 detí od predškolského do vysokoškolského veku. Žijú v samostatnom dome a sú rozčlenení na dve rodiny - tzv. hornú a dolnú rodinu. Deti si sami upratujú, chystajú stravu a pomáhajú pri prácach okolo domčeka.

Základná organizácia Slovenského odborového zväzu verejnej správy pri Ministerstve zahraničných vecí SR pravidelne organizuje návštevy „našich“ detí pri rôznych príležitostiach - Mikuláš, Vianoce, Medzinárodný deň detí, začiatok školského roka a podobne.

V roku 2003 sa pracovníkom odborov v spolupráci s Exportno-importnou bankou Slovenskej republiky podarilo financovať výmenu okien pre tento detský domov. Podobne v roku 2004 bol detskému domovu poskytnutý príspevok na obnovu a rekonštrukciu kúpeľní.

V patronáte nad Detským domovom v Novom Meste nad Váhom bude Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí pokračovať aj naďalej. Takáto adresná a kontinuálna pomoc je často účinnejšia než akákoľvek iná. Okrem toho, k „našim“ deťom už máme takmer citový vzťah a je radosťou sledovať, ako sa im darí a môcť k tomu aspoň minimálne prispieť.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a najmä pracovníci Základnej organizácie Slovenského odborového zväzu verejnej správy pri našom ministerstve zdravia aj touto formou všetky „naše“ deti z Detského domova rodinného typu v Novom Meste nad Váhom a ich opatrovateľov a ďakujú všetkým pracovníkom ministerstva, ktorí „naše“ deti pravidelne podporujú.

Choď na:   1   2   3
 • Jarmila Lajčáková-Hargašová navštívila deti v detskom domove v Novom Meste nad Váhom a na Myjave.

  1.6.2015 | Kultúrna prezentácia | Ministerstvo deťom

  Úsmev a vďaka detí v Detských domovoch

  Pri príležitostí Medzinárodného dňa detí navštívila (29. mája 2015) manželka podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Jarmila Lajčáková-Hargašová deti v detskom domove v Novom Meste nad Váhom a na Myjave.

 • Deti v detskom domove pod patronátom rezortu diplomacie sa tešili z darčekových balíčkov.

  12.12.2014 | Kultúrna prezentácia | Ministerstvo deťom

  Decembrová nádielka pre deti z detského domova

  V čase, keď sa všade zvianočnieva a ľudia sa navzájom obdarúvajú, ani deti z domova neprišli skrátka. Rezort diplomacie má dlhodobý patronát nad deťmi z Detského domova rodinného typu v Novom Meste nad Váhom a Myjave a už tradične jeho malým obyvateľov pripravuje decembrové darčeky, ktoré im odovzdala manželka podpredsedu vlády a šéfa rezortu diplomacie Jarmila Lajčáková Hargašová.

 • Jarmila Hargašová-Lajčáková na návšteve v Detskom domove v Novom Meste nad Váhom.

  5.6.2014 | Aktivity ministerstva | Ministerstvo deťom

  Deň detí v Detskom domove v Novom Meste nad Váhom

  Pri príležitosti Dňa detí usporiadalo v uplynulých dňoch Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky finančnú zbierku pre Detský domov rodinného typu v Novom Meste nad Váhom, nad ktorým má rezort diplomacie dlhodobý patronát.

 • Manželka podpredsedu vlády SR a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Jarmila Lajčáková-Hargašová medzi deťmi z detského domova rodinného typu v Novom Meste nad Váhom
  Správa obsahuje fotografiu

  4.12.2013 | Ministerstvo deťom

   

  Mikulášske stretnutie s deťmi

  Deťom z Detského domova rodinného typu v Novom Meste nad Váhom, nad ktorým má rezort diplomacie dlhodobý patronát, dnes (4. decembra 2013) urobila radosť bohatá nádielka mikulášskych balíčkov so sladkosťami.

 • Minister Lajčák s autormi ocenených literárnych a výtvarných prác v 1.ročníku súťaže Ľudské práva očami detí
  Správa obsahuje video

  13.9.2013 | Aktivity ministra | Ministerstvo deťom

   

  Deti maľujú ľudské práva

  Osem detí vo veku od sedem do pätnásť rokov prevzalo dnes (13. septembra) ocenenie z rúk podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka v prvom ročníku výtvarno-literárnej súťaže Ľudské práva očami detí.

 • Minister Lajčák s deťmi-poslucháčmi letnej Detskej univerzity Technologického inštitútu v Dubnici nad Váhom

  3.7.2013 | Aktivity ministra | Ministerstvo deťom

  M. Lajčák deťom: Diplomacia je mať 365 dní do roka oči a uši na stopkách

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky dnes (3. júla) napoludnie navštívila 25-členná skupina detí a pedagógov z Detskej univerzity Dubnického technologického inštitútu s úmyslom stretnúť sa s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom a získať odpovede na otázky o fungovaní slovenskej diplomacie.

 • 41. ročník Medzinárodnej detskej výtvarnej výstavy Lidice 2013

  31.5.2013 | Ministerstvo deťom

  41. ročník Medzinárodnej detskej výtvarnej výstavy Lidice 2013

  V Lidickej galérii Pamätníka Lidice bola otvorená (29. mája) 41. Medzinárodná detská výtvarná výstava Lidice 2013 za účasti veľvyslancov a politických i kultúrnych osobností ČR.

 • Súťaž „Ľudské práva očami detí“
  Správa obsahuje dokument

  1.5.2013 | Ľudské práva | Ministerstvo deťom

   

  Vyhlasujeme prvý ročník výtvarno-literárnej súťaže „Ľudské práva očami detí“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a predseda Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Miroslav Lajčák vyhlasuje dnes (1. mája 2013) prvý ročník výtvarno-literárnej súťaže „Ľudské práva očami detí“ zameranej na podporu výchovno-vzdelávacích aktivít o ľudských právach.

Choď na:   1   2   3

Dátum poslednej aktualizácie: 24.11.2015 Dátum vytvorenia: 2.1.2014