Aktuality

Slovenský ekonomický a kultúrny úrad v Taipei pri príležitosti predsedníctva SR vo Vyšehradskej štvorke  pripravil výstavu fotografií hradov a zámkov krajín V4. Oficiálne otvorenie podujatia sa konalo v stredu (30. novembra 2022) vo foyer Taipejského svetového obchodného centra, kde sídli aj slovenský úrad na Taiwane.

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Tokiu Marián Tomášik usporiadal 18. novembra 2022 pri príležitosti nadchádzajúceho 20. výročia spolupráce Vyšehradskej štvorky s Japonskom slávnostné stretnutie, na ktorom sa zúčastnili veľvyslanci V4 a japonský veľvyslanec at large pre V4 Kimitake Nakamura.

Po dvojročnej pauze spôsobenej pandémiou sa do Rigy na jeseň opäť vrátila filmová prehliadka krajín Vyšehradskej skupiny (V4) už svojím 7. ročníkom.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v pondelok 19. septembra so svojimi európskymi partnermi na neformálnom stretnutí, ktoré sa konalo pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Zastupiteľský úrad SR v Záhrebe zorganizoval 13. júla 2022 vo svojich priestoroch slávnostné otvorenie slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke (V4) na obdobie 2022-2023.

Pri príležitosti zahájenia slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke sa v priestoroch rezidencie Zastupiteľského úradu v Pekingu uskutočnila recepcia spojená s prezentáciou diel čínskej maliarky Ma Zhenying.

Veľvyslanectvo SR v Dillí v spolupráci so Slovenskou akademickou informačnou agentúrou (SAIA) prezentovali možnosti štúdia na Slovensku v rámci virtuálneho podujatia „V4 Student Fair“.

Politickí riaditelia ministerstiev zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky rokovali 23. mája 2022 v Tokiu so splnomocnencom pre formát V4+Japonsko Katsuro Kitagawom a štátnou ministerkou zahraničných vecí Takako Suzuki.

Minister zahraničných vecí Japonska Yoshimasa Hayashi 17. marca 2022 pri prijatí veľvyslancov Vyšehradskej štvorky v Tokiu vyslovil uznanie za významný príspevok krajín V4 pri riešení humanitárnej krízy na Ukrajine vrátane súčinnosti pre evakuácii japonských občanov z Ukrajiny.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková dnes (21. januára 2022) prijala výkonného riaditeľa Medzinárodného vyšehradského fondu Petra Mareša.