Ekvádor

Vlajka Ekvádoru

Ekvádor

Quito - miestny čas:

Upozornenie pred cestou

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na prebiehajúce masívne protesty a nepokoje vo veľkých ekvádorských mestách a ich okolí...


Cestovanie

Upozornenia pred cestou

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na prebiehajúce masívne protesty a nepokoje vo veľkých ekvádorských mestách a ich okolí...

Podmienky vstupu
Publikované 06.05.2022

Slovenskí občania plánujúci cestu do krajiny (vrátane detí) musia mať platný vlastný cestovný pas, platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny. Pobyt bez víz a registrácie je v krajine možný maximálne 90 dní.

Cestujúci majú povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní proti žltej zimnici pri vstupe do krajiny z Brazílie, Venezuely a z iných krajín s vysokým výskytom tohto ochorenia. Potvrdenie môžu vyžadovať letecké spoločnosti už pri nástupe do lietadla. 
Vstup do Ekvádoru je umožnený osobám s dokladom o kompletnom očkovaní  (ak bola posledná očkovacia dávka podaná min 14 dní pred cestou) alebo s negatívnym testom PCR (nie starším ako 72 hodín). Povolené sú len PCR testy, antigénové testy už nie sú akceptované. Deti do 3 rokov sú od uvedených požiadaviek oslobodené. Okrem toho musia cestujúci vyplniť a predložiť online formulár „Vyhlásenie o zdravotnom stave“: (https://declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec/).
Letecké spoločnosti neumožnia nástup na palubu cestujúcim, ktorí nepredložia požadované doklady. Cestujúci, ktorý bude pri vstupe do krajiny vykazovať  príznaky ochorenia COVID-19, bude podrobený rýchlemu testu a v prípade pozitívneho výsledku 10-dňovej izolácii.

COVID-19
Aktualizované 24.04.2023
Publikované 15.06.2022

Podmienky vstupu do krajiny

Vstup do Ekvádoru je bez obmedzení, cestujúci sú však povinní pred cestou vyplniť a predložiť online formulár - vyhlásenie o zdravotnom stave.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je bez obmedzení. Platí povinnosť nosenia rúška na verejnosti.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Pozemné hraničné priechody a námorné prístavy zostávajú uzatvorené. Ekvádorský vzdušný priestor je pre komerčné lety do a z Európy otvorený.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa dnes (14. február 2014) stretol s vedúcou zastupiteľského úradu Kolumbie so sídlom vo Viedni Nohrou Maríou Quintero Correa a vedúcim zastupiteľského úradu Ekvádoru so sídlom vo Viedni Josém Rosenbergom. Stretnutie sa konalo predovšetkým s cieľom nadviazať na výsledky návštevy štátneho tajomníka v krajinách Latinskej Ameriky v novembri 2013.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian v dňoch 3. - 5. novembra 2013 uskutočnil pracovnú návštevu Kolumbie a pokračoval 5. - 7. novembra pracovnou návštevou Ekvádoru.

Zintenzívnenie spolupráce Slovenska a Ekvádoru bolo hlavnou témou dnešného stretnutia (21. október 2013) štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Petra Buriana a chargé d´affaires Ekvádorskej republiky José Ricarda Rosenberga Guerrera.


Ekvádor

Základné informácie

Zaužívaný anglický názov Ecuador
Oficiálny názov Ekvádorská republika
Oficiálny anglický názov Republic of Ecuador
Zaužívaný názov Ekvádor
Svetadiel Južná Amerika
Hlavné mesto Quito
Anglický názov hlavného mesta Quito
Časové pásmo -0600
Zem. dĺžka hl. mesta -78.51233
Zem. šírka hl. mesta -0.22016

Zastupiteľské úrady

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii

SES, Avenida das Nações, Qd. 805, Lote 21B Brazília
Telefón
+55 6134431267
Fax
+55 6134431267
Núdzová linka
+5561998481249

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii

Honorárne konzuláty

Bilaterálne vzťahy

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy
Ekonomické informácie o teritóriu
Ekvádor - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 873.9 kB, 21.6.2022, 47 stiahnutí
Stiahnuť
Obstarávanie a tendre
Ekvádor - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 873.9 kB, 21.6.2022, 47 stiahnutí
Stiahnuť
Veľtrhy a výstavy
Ekvádor - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 873.9 kB, 21.6.2022, 47 stiahnutí
Stiahnuť
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania


Back To Top