Mýty a fakty o Ukrajine
Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku. Od vypuknutia ruskej agresie voči Ukrajine sa tieto snahy stupňujú. Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.
Mýty a fakty o Európskej únii
Slovensko sa stalo členom Európskej únie 1. mája 2004. V našom informačnom priestore koluje množstvo mýtov, ktoré sa týkajú najmä fungovania EÚ a majú častokrát za cieľ spochybňovať naše členstvo v tejto organizácii. Ministerstvo preto tieto mýty o EÚ zbiera a konfrontuje ich s faktami.
Mýty a fakty o NATO
Slovensko je členskou krajinou Severoatlantickej aliancie od 29. marca 2004. Podobne ako pri EÚ, aj pri NATO existuje množstvo dezinformácií, ktoré sa pravidelne objavujú v podobe mýtov. Ministerstvo preto tieto mýty o NATO zbiera a konfrontuje ich s faktami.
Mýty a fakty o auguste 1968
Okupácia, do ktorej sa Česi a Slováci zobudili 21. augusta 1968, vyvolala strach a zhrozenie naprieč celou krajinou. Napriek tomu dnes zaznamenávame dezinformácie, ktorých cieľom je tieto udalosti prekrútiť alebo ospravedlniť. Prečítajte si o viac o najtypickejších z nich.